понеділок, 16 листопада 2015 р.

Курс валюти в первинних документах


Згідно з п. 39-1.1 ст. 39-1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати податків та зборів (в тому числі митних платежів) протягом усієї доби застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов'язань.

У Постанові НБУ від 12.11.2003  № 496  «Про затвердження Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів»:
9. Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Положення, починає діяти наступного робочого дня після дня встановлення.

Якщо Акт був складений 1 жовтня, то курс буде діяти до цього Акту, який був встановлений станом на попередній день (ФОРМАЛЬНИЙ БІК МЕДАЛі), тобто  30 вересня, ОДНАК як йдеться в повідомленні НБУ:
З 31 березня 2015 року офіційний курс гривні до іноземних валют і курс банківських металів, щодо яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу, буде встановлюватися наприкінці робочого дня і починати діяти із наступного робочого дня.

Фізично НБУ встановлює курс о 18:01 кожного дня, а починає він діяти з 0 годин наступного дня встановлення.

Вся проблема в тому, що НБУ вводиться в оману користувачів та буквоїдів юристів із-за слова "встановлює":)

Якби на сайті НБУ було написано дуже просто: курс _______ станом на ______ наступний, - то не виникало зайвих питань.

З урахуванням всього, то якщо складаємо Акт, незалежно чи-то наприклад о 0:01 01.10.2015 року, чи 18:18 01.10.2015 року відповідного дня, то курс беремо той, який зазначений на офіційному сайті НБУ станом на 01.10.2015 року.юрист / lawyer
067 86 244 17 
#трудові_спори, #податковий_адвокат, #оскарження_звільнення, #господарські_спори, #стягнення_заборгованості, #стягнення_інфляційних, #житловиселення, #АБвласоваВектор, #сімейніспори, #АдвокатськебюроВектор, #familylaw, #аліменти, #податковий_адвокат, #АБвласоваВектор, #фіктивне_підприємство, #фіктивність,  #порушення_постачальником_податкового_законодавства,

Немає коментарів: