[ Податковий адвокат | Спори з податковою | Податкова консультація | Розблокування податкових накладних | Виведення з ризикових | Приймання таблиці даних платника податків ]
Державні облігації внутрішньої позики (облігації) нині активно рекламуються та пропонуються українцям.
Облігація – своєрідна розписка держави.
Зараз вартість однієї облігації – 1 тис. грн., купити можна майже скільки хочеш.
Облігації поділяються за строком погашення від 3 місяців до 1,3 роки, а розмір відсотків відповідно коливається від 9,5% до 11% річних.
Облігації можна купити і за валюту в євро (на 8 місяців – 2,5%) або доларах (на 1 рік – 3,7%), відповідно виплата буде також у валюті.
Доходи від операцій з облігаціями, а це:
(1) відсотки, які людина отримала по завершенню строку «дії» облігації,
(2) облігації можна продати до завершення строку дії на ринку (достроково),
не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб (ПДФО), як і військом збором, на відміну від депозиту (18% ПДФО + 1,5% ВЗ)
А тепер найцікавіше 😊
Держава гарантує виплату відсотків, але є виключення - дефолт держави.
Дохідність від облігацій нижча за рівень інфляції. Зараз прогнозований річний розмір інфляції приблизно 20%.
Банки, де зараз можна придбати облігації: ПУМБ, Моно, Укргазбанк, Укрексімбанк, Альфа банк. Тут можна купити хоч і одну облігацію. При цьому відсутні комісії за відкриття, зарахування облігації, продаж (погашення). В інших банках встановлюється, крім вимоги щодо мінімального обсягу облігацій – від 100 тис. грн. для Приватбанку, наприклад, так ще і різноманітні комісії (за відкриття, купівлю, погашення, обслуговування рахунку).
Якщо, наприклад, купити одну облігацію за 1 тис. грн. зі строком погашення 1 рік, то прибуток буде 110 грн. Якщо ж зі строком на три місяці, то приблизно 20 грн. Якщо ж навіть придбати 100 шт. облігацій на 1 рік, то щомісячна дохідність від них буде приблизно 1 тис. грн. на місяць.
Облігації можна достроково продати, але тут треба буде заплатити банку (брокеру), який проводитиме операцію, крім того продаж не завжди може бути в плюс.
#ДержавніОблігації
#Інвестиції
#ОблігаціїУкраїни
#Оподаткування
#ПодатковіПоради
#податковий,
#податковийконсультант,
#податковийадвокаткиїв,
#податковийштраф,
#податкиадвокат,
Немає коментарів:
Дописати коментар