вівторок, 20 червня 2017 р.

Реєстр речових прав обтяжень

Наприкінці травня цього  року уряд вніс зміни до своєї Постанови в сфері ведення реєстру обтяжень рухомого майна (Постанова КМУ № 384 від 24.05.2017). 7 червня 2017 року документ був  опублікований, але набуде чинності лише через 3 місяці, тобто з 7 вересня 2017 року українці зможуть отримати витяг з реєстру обтяжень рухомого майна через Інтернет кабінет електронних сервісів, де зараз можна отримати витяги з майже 10 різноманітних реєстрів. 
Зараз доступ до реєстру обтяжень на рухоме майно мають лише приватні нотаріуси та державні нотаріальні контори, а також сам держатель реєстру – ДП «Національні інформаційні системи», тобто якщо держатель реєстру та державні нотаріальні контори видавали витяги за собівартістю, яка зараз складає 34 грн., то приватні нотаріуси ще додатково стягували кошти за свої послуги.

Правда, урядові нововведення передбачають і подорожчання щодо отримання таких витягів з реєстру. Так, подорожчає приблизно на 10 грн. видача витягу в паперовій формі, а  за видачу в електронній формі доведеться у вересні заплатити 32 грн.
Однозначно, нововведення є позитивними для українців, адже можна досить оперативно отримати необхідну інформацію про наявні обтяження щодо рухомого майна (транспортних засобів) будь-якого суб’єкта. 
Серед реальних труднощів є та буде те, що дані в реєстрі обтяжень, якими послуговуються сервісні центри МВС (колишні МРЕО) дещо відрізняються від відомостей з реєстру обтяжень рухомого майна, це пов’язано з тим, що тривалий час реєстри МРЕО оновлювалися, доповнювалися окремо і всю актуальну інформацію повністю внести в реєстр обтяжень рухомого майна на даний час поки, що не вдалося, тобто на практиці виникають випадки, коли за даними МРЕО конкретний транспортних засіб знаходиться під обтяженням, а в реєстрі обтяжень на рухоме майно таких обтяжень не зареєстровано.
Крім того, державні, приватне виконавці, банки зможуть оперативно отримувати інформацію про наявні обтяження рухомого майна боржника.
#трудові_спори, #податковий_адвокат, #оскарження_звільнення, #господарські_спори, #стягнення_заборгованості, #стягнення_інфляційних, #житловиселення, #АБвласоваВектор, #сімейніспори, #АдвокатськебюроВектор, #familylaw, #аліменти, #податковий_адвокат, #АБвласоваВектор, #фіктивне_підприємство, #фіктивність,  #порушення_постачальником_податкового_законодавства,


Немає коментарів: