пʼятниця, 22 травня 2015 р.

Як скоро після демобілізації співробітник повинен повернутися на роботу?


Відповідно до положень ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації  зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в якій вони працювали на час призову. Питання компенсації із бюджету в межах середнього заробітку врегульовані на даний час Постановою КМУ «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» від 04.03.2015 року за  № 105. У випадку, коли однорічний термін для збереження місця роботи та виплати середньої заробітної плати сплив, а мобілізований працівник не вийшов на роботу, то необхідно з’ясувати причину неявки, відсутності на робочому місці. У будь-якому разі звільнити працівника до моменту встановлення причини його відсутності роботодавець не має право, проте вправі зі спливом одного року з дня мобілізації  роботодавець вправі перестати нараховувати середню заробітну плату про що необхідно видати відповідний наказ.

Після призову під час мобілізації  військовозобов’язаний набуває статусу військовослужбовця. Останнім днем проходження військової служби є день, коли військовослужбовця виключено зі списків особового складу  військової частини, а демобілізована особа має приступити до роботи наступного після нього робочого дня. Як правило, дата звільнення з військової служби визначається з урахуванням часу, необхідного для того, щоб дістатися до місця проживання. Документом, що підтверджує звільнення з військової служби, буде військовий квиток з відміткою про демобілізацію із зазначенням дати та номеру наказу командира військової частини про звільнення в запас (демобілізацію).

Слід також звернути увагу, що особи, звільнені з військової служби, зобов'язані у п'ятиденний строк прибути до районних (міських) військових комісаріатів (військовозобов'язані Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України) для взяття на військовий облік.

юрист / lawyer
067 86 244 17




#трудові_спори, #податковий_адвокат, #оскарження_звільнення, #господарські_спори, #стягнення_заборгованості, #стягнення_інфляційних, #житловиселення, #АБвласоваВектор, #сімейніспори, #АдвокатськебюроВектор, #familylaw, #аліменти, #податковий_адвокат, #АБвласоваВектор, #фіктивне_підприємство, #фіктивність,  #порушення_постачальником_податкового_законодавства,

Немає коментарів: